Artroskopiskā ķirurģija
Locītavu ķirurģijā artroskopija ir visbiežāk veiktā operācija. Tas nozīmē, ka ādā tiek veikti 3 – 6 mazi, četrus piecus milimetrus plati, griezieni. Caur tiem locītavā ievada nelielu, ar monitoru savienotu kameru un smalkus instrumentus, ar kuru palīdzību veic nepieciešamās manipulācijas. Izmantojot šo metodi samazinās pēcoperāciju komplikāciju risks un pacienta atveseļošanās periods, mazāk veidojas rētaudi, jo nav plašu griezienu operācijas vietā.
Tehniski artroskopiju var veikt jebkurai locītavai. Visbiežāk artroskopijas operācijas pielieto plaukstas, elkoņa, plecu, gūžas, ceļa, pēdas locītavas problēmu diagnosticēšanai un ārstēšanai.
Artroskopiju izmanto:
- Diagnostikā: lai noteiktu locītavu sāpju, stīvuma, kustību ierobežojuma cēloni; konstatētu bojājumus, kā arī iekaisuma pakāpi, svešķermeņus, šķidrumu locītavā u.c.;
- Ārstniecībā: lai novērstu dažādus bojājumus, piemēram, menisku problēmas, sinovītu, ceļa kauliņa dislokāciju, skrimšļa bojājumus, saišu plīsumus, svešķermeņu izņemšanu, lūzumu fiksēšanu, utt..